FB pixel

Jednotka príliš rýchleho nasadenia

Výborná komédia z dielne Edgara Wrighta rozpráva o horlivom policajtovi Nicholasovi Angelovi, ktorého prevelia do malebnej a zdanlivo pokojnej dedinky. Zdá sa, že tu nie je žiadny zločin, ale čoskoro Angel zistí, že nie všetko je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Wright natočil dynamickú, zábavnú a nápaditú komédiu plnú skvelých hercov (Simon Pegg, Nick Frost či Timothy Dalton). Pokiaľ hľadáte kvalitnú akčnú zábavu, ste na správnej adrese.

Patrola

Parádna kriminálka Davida Ayera rozpráva o policajnom tandeme v zložení Brian Taylor a Mike Zavala. Tí trávia pracovný čas v Los Angeles, kde sa to len hemží rôznymi drobnými prípadmi, pri ktorých nie je núdza o napätie ani o humor. Patrola je výborne natočená, napínavá, ale zároveň aj príjemne zábavná snímka so skvelým Jakeom Gyllenhaalom a Michaelom Penom v hlavných úlohách. Vo filme viac než o príbeh ide o atmosféru a navodenie autenticity. A to sa darí bezchybne.

Zabijakov osobný strážca

Solídna komediálna buddy jednohubka. Hlavným hrdinom je špičkový osobný strážca Mike Bryce, ktorý dostane za úlohu ochrániť smrtiaceho nájomného vraha. Ako niečo také môže dopadnúť? Režisér Patrick Hughes vďačný námet uchopil zručne a Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson v hlavných úlohách si celý film patrične užili. Práve vďaka ich vzájomnej chémii, dobrým akčným scénam a vhodnému humoru stojí za to venovať snímke pozornosť.

21 Jump Street

Akčná krimi komédia 21 Jump Street je inšpirovaná rovnomenným seriálom a predstaví nám dvoch členov tajnej policajnej jednotky – Schmidta a Jenka. Tí majú za úlohu infiltrovať sa medzi študentov na strednej škole a odhaľovať kriminalitu medzi študentmi. O réžiu sa postarala talentovaná dvojica Phil Lord a Christopher Miller a hlavné úlohy si strihli Jonah Hill a Channing Tatum. 21 Jump Street síce nie je taká pecka ako napríklad Jednotka príliš rýchleho nasadenia, ale stále ide o viac než slušnú a nadpriemernú komédiu. Vydarené.

Smrtonostná zbraň

Smrtonostnú zbraň asi nemusíme nejako zvlášť predstavovať. Prvý diel k nám dorazil v roku 1987 v réžii Richarda Donnera. Hlavné úlohy kultovej policajnej dvojice Rogera Murtaugha a Martina Rigsa si s chuťou zahrali Danny Glover a Mel Gibson. Tí musia zahodiť počiatočnú vzájomnú animozitu a vrhnúť sa po stopách pašerákov drog. Kultovému statusu sa teší najmä prvý diel, ale odporúčame vám aj ďalšie tri časti, ktoré nasledovali v rokoch 1989, 1992 a 1998. Pod všetky sa podpísal režisér Richard Donner.

Posledný skaut

Posledný skaut už dnes tiež patrí k nesmrteľným kultovkám, hoci v čase premiéry sa stretol skôr s chladnejšími kritikami. Šialená krimi komédia Tonyho Scotta divákom predstavila súkromného detektíva Joea Hallenbecka, ktorý po smrti tanečníčky Cory, spojí sily s jej priateľom Jimmym a vrhá sa do boja proti korupcii a špinavej vražednej hry. Fantastický scenár Shanea Blacka sa snúbi so suverénnou réžiou Tonyho Scotta. Zaslúžený kult.

Kiss Kiss Bang Bang

Pri Shaneovi Blackovi ešte chvíľu ostaneme. V roku 2005 sa totiž rozhodol skúsiť to aj ako režisér a výsledkom tejto snahy bol práve Kiss Kiss Bang Bang. Hlavnou postavou bol zlodejíček v podaní Roberta Downeyho, Jr., ktorý sa čírou náhodou dostane do sveta hercov a filmov. Black sa ani vo svojom debute nezaprel. Skvelé postavy, zapamätateľné a vtipné hlášky a výborne napísaný scenár. Výborná oddychovka.

Tango a Cash

Sylvester Stallone a Kurt Russell si v tejto akčnej krimi komédii zahrali dvojicu nesúrodých detektívov. Na jednej strane máme elegantného Raya Tanga, na druhej strane nedbalého Gabea Casha. Spolu však tvoria výborní tím a neľútostne idú po krku gangsterovi Perretovi. Snímku Tango a Cash natočila režisérska dvojica Albert Magnoli a Andrej Končalovskij a treba povedať, že do kín doručili svižnú akčnú jednohubku, ktorá poteší všetkých fanúšikov žánru. Stallone a Russell sú navyše obsadení výborne a film do veľkej miery ťahajú na svojich pleciach.

Policajt v Beverly Hills

Ďalšia notoricky známa klasika, tentokrát z režisérskej dielne Martina Bresta. V centre príbehu stojí černošský detektív Axel Foley v podaní výborného Eddieho Murphyho, ktorý sa náhodou stane svedkom vraždy svojho najlepšieho priateľa. Na vlastnú päsť sa vydáva hľadať jeho vraha. Policajt v Beverly Hills je aj dnes slušnou zábavou, ktorá si neskôr vyslúžila ešte dve pokračovania. Tie však už na kvalitu originálu nedosiahli (hoci druhý diel Tonyho Scotta bol stále výborný).

Ostrí chlapci

Shane Black do tretice. Ostrí chlapci predstavujú esenciu toho najlepšieho z Blackovej tvorby: čierny humor, hlášky, ostré dialógy a sympatické postavy. Hlavnou postavou príbehu je súkromný detektív Holland March, ktorý sa musí spojiť s drsňákom Jacksonom Healym pri pátraní po nezvestnom dievčati. Okrem vyššie zmienených kladov majú ostrí chlapci aj výbornú retro štylizáciu a solídne herecké výkony v podaní Ryana Goslinga a Russella Crowea. Pokiaľ milujete Blackovu tvorbu, sklamaní nebudete ani tentokrát.

10 akčných komédií, ktoré si užiješ, ak ťa nadchlo Bad Boys navždy  |  Tipy na film  |  před 3 měsíci  |  131 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 akčných komédií, ktoré si užiješ, ak ťa nadchlo Bad Boys navždy

Ďalšie články ako 10 akčných komédií, ktoré si užiješ, ak ťa nadchlo Bad Boys navždy

Tipy na film  |  3. 4. 2020

Money Heist, Korisť a mnohé iné online tipy na ďalší víkend v karanténe

Ďalší víkend s obmedzenými možnosťami pohybu je pred nami, no a neexistuje lepší čas, kedy si predplácať či už Netflix alebo HBO GO. Oba z nich prinášajú mnohé očakávané hity, no najviac sa tešia asi fanúšikovia Money Heist, ktorí sa konečne dočkali štvrtej série. Tu však ponuka rozhodne nekončí. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 4. 2020

20 najlepších oscarových filmov podľa hodnotenia filmových kritikov

Ako si viedli oscaroví víťazi v kategórii najlepší film od roku 2000 v očiach filmových recenzentov? Na to sa spoločne pozrieme v tomto článku. čítaj ďalej

Tipy na film  |  1. 4. 2020

16 najlepších filmov od Netflixu, ktoré vyšli v prvej štvrtine roka 2020

Čas beží ako voda a prvé tri mesiace roku 2020 sú už za nami. Netflix v konkurenčnom boji vytiahol tie najväčšie kalibre, ktoré rozhodne stoja za pozornosť každého diváka. Toto je 16 najlepších filmov od Netlfixu, ktoré svojou žánrovou rozmanitosťou naplnia očakávania filmového fanúšika každého druhu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  31. 3. 2020

Aj v apríli sa bude na čo pozerať! Toto je 7 trailerov na ponuku Netflixu

Ako už titulok napovedá, apríl bude mesiacom, kedy by mal každý zvážiť predplatenie Netflixu. Streamovacia služba predstavila trailer na 7 titulov, ktoré svojou rôznorodosťou zaujmú snáď každého. čítaj ďalej

Tipy na film  |  30. 3. 2020

40 komédií na Netflixe, ktoré vám zlepšia náladu v čase karantény

Život v karanténe počas pandémie koronavírusu môže byť poriadna nuda. Navyše človek môže ľahko podľahnúť pesimizmu a čiernym myšlienkam. Na rozptýlenie preto dobre padne kvalitná komédia! V našom článku si určite niekoľko titulov vyberiete. čítaj ďalej